Kilka tygodni wiosną i latem J.K. Rolling kontynuował umieszczanie w Internecie odcinków powieści dla dzieci, które nigdy nie zostały opublikowane. Tytuł tej interesującej historii to “Ikabog“, zostanie ona opublikowana jeszcze w tym roku, a dochód z niej zostanie wysłany do grupy najbardziej dotkniętej epidemią koronawirusa. Korzystając z rozpoczęcia akcji w maju, J.K. Rolling ogłosił, że trwają prace nad tłumaczeniem książek na inne języki. Wkrótce przeczytamy “Ickaboga” po polsku.

O czym jest ta książka?

Nad pierwszą wersją powieści “Ikabog” J.K. Rolling pracowała podczas pisania książki o Harrym Potterze. Później, z różnych powodów, projekt nie mógł zostać ukończony, a książki przez lata były zamykane na strychu. Jedyne, co przypomniało Rollingowi o Ikabogu, to wybuch koronawirusa i przymusowe zamknięcie społeczeństwa w domu, zwłaszcza dzieci. W związku z tym brytyjska pisarka postanowiła po raz pierwszy podzielić się swoją historią ze światem.

Jak przedstawia się fabuła powieści?

Świat przedstawiony w powieści jest całkowicie fantastyczny i bajkowy. Niektóre krainy królestwa są nękane przez Ikabogu. Z powodu tego legendarnego potwora, królestwo jest w niebezpieczeństwie, a dwoje dzieci musi wykazać się prawdziwą odwagą. Warto poznać siłę nadziei i przyjaźni, o której mówi jedna z najlepszych pisarek na świecie. Królestwo Coniemiara było kiedyś najszczęśliwsze. Nie brakowało pieniędzy, a król miał najpiękniejsze wąsy na świecie. Z kolei potrawy serwowane przez rzeźników, cukierników i serowarów były dla wszystkich niebem w ustach. Wszystko w tym pięknym kraju było doskonałe, z wyjątkiem krain na północy. Według legendy, żył tam gigantyczny Ikabog. Jednak każdy, kto jest zdrowy, wiedział, że czegoś takiego nie ma, a zostało to wymyślone tylko po to, by przestraszyć niegrzeczne dzieci. Istnieją jednak legendy, które czasami zaczynają żyć swoim życiem.

Dla kogo książka Rowlling będzie dobrym prezentem?

Warto na koniec podkreślić, że J. K. Rowlling to bardzo oryginalna książka. Może ona stanowić doskonały prezent od autorki dla dzieci dotkniętych zamknięciem w czasie pandemii koronawirusa na całym świecie. Sprawdzi się ona jako prezent także na każdą okazję. Ta pięknie przedstawiona bajka ma uniwersalne przesłanie, dlatego jest idealnym prezentem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, aby każdy mógł znaleźć w niej coś ciekawego. Dodatkowym urokiem są kolorowe ilustracje wykonane przez młodych zwycięzców konkursu.

Książka zdjęcie autorstwa freepik - pl.freepik.com